herečka, občasná produkční

Narodila se 4. listopadu 1986 v Ústí nad Orlicí, veselé dětství a bujné mládí strávila v Žamberku, nyní na stáří pobývá v Praze-Dejvicích.

Jako herečka s zpěvačka působí například s těmito spolky:

  • Športniki
  • Jelení loje
  • Studio DAMÚZA
  • Divadlo na cucky, Olomouc
  • Divadlo DNO

Studium na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU v ročníku doc. Marka Bečky ukončila v roce 2010 oslňující absolventskou rolí Boha v inscenaci Pixy v Divadle DISK (51.-53. minuta hodinového kusu). DAMU jí také štědře zaplatila dvě zahraniční stáže – v anglickém Londýně a francouzském Nantes, umí tudíž svým způsobem dvěma světovými jazyky.

Velmi ráda hraje na příčnou flétnu a zpívá – ranou tvorbu prezentuje kapela Umělci, tu pozdější už poněkud žánrově odlehčenější Jelení loje, Jahodové děti a kapela SEN.

V roce 2008 založila občanské sdružení Lay.no, o. s., s nímž v Žamberku každý srpen pořádá pompézní (nejen) divadelní festival Ejhle, loutka.

Rodina

Máma, táta, sestra Alík, psi Fanda a Eda (na fb EduardSexMachineVaňous – jen tři nohy, ale dovede podat výkon) a Vojta.

Sportovní úspěchy

V mládí se věnovala především tenisu (v Žamberku se nachází renomovaný klub, proto ji nechali odehrát jen jeden zápas), baseballu (velké ambice, ale v Žamberku ani jeden klub, natož renomovaný), fotbalu (pokus o založení ženského fotbalového družstva – viz foto), lyžím, běžkám (viz foto) a snowboardu.

Nyní preferuje sporty, u nichž není potřeba dovednost, ale pouze vůle – tj. hlavně běh a kolo. Dovede všechny pěkně zvednout ze židle u Zug um Zug a Scrabble. Ráda by se
věnovala současnému tanci a jeho propojení s baletem a pohybovým divadlem – o čemž se pokouší přesvědčit všechny režiséry svých projektů.

1. místo – Slalom na lyžích
1. místo – Duatlon, Řetová
Delfínek v plavání